طراحی سایت

طراحی سایت

پروژه طراحي سايت اینترنتی شامل طراحی صفحات ، معماری ساختار ظاهری و درونی یک سایت با در نظر گرفتن استانداردهای مشخص می باشد. مراحل بسیار زیادی را برای داشتن یک سایت کارآمد و مفید باید پشت سر گذاشت که امر طراحی آن را به حرفه ای کاملا تخصصی تبدیل نموده است. فناوری های به کار رفته در سایت شما می بایست متناسب با نیاز ها و اهداف شما مشخص گردد.

بخش طراحی سایت شبکه سفید با برخورداری از تخصص های مختلف در زمینه فناوری اطلاعات و استفاده از تکنولوژی های طراحی سایت روز دنیا توانایی طراحی هر نوع سایت با انعطاف پذیری بالا و منطبق با سلیقه شما را دارد . جهت اطمینان از توانایی ما برای ارائه خدماتی کامل و متمایز می توانید با مشاهده ده ها سایت متنوع طراحی شده در طول سال ها تجربه کاری حرفه ای، تمایز ما  را بررسی نمایید .

 

 

طراحی سایت به دو شیوه کلی انجام می شود : طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک ، که در ادامه این دو روش را توضیح خواهیم داد .
طراحی وب سایت استاتیک
در این شیوه هر صفحه سایت به صورت مجزا طراحی شده و در نهایت با لینک های متعدد به هم پیوند داده شده و مجموعه این صفحات سایت شما را تشکیل می دهند .
تکنولوژی های مورد استفاده در طراحی استاتیک بدین شرح است :

HTML, DHTML, CGI, JAVA, Java Script, VBScript, PHP, Python, ASP.NET & Flash Programming

طراحی وب سایت به شیوه استاتیک مناسب سایت هایی با تعداد صفحات کم ( تا حدود 10 صفحه ) و بدون تغییر می باشد زیرا از معایب سایت استاتیک داشتن دانش طراحی سایت برای اعمال تغییر در محتویات صفحات می باشد که باید توسط طراح سایت یا خودتان انجام شود . همچنین از آن جا که هزینه طراحی بصورت صفحه ای می باشد با افزایش تعداد صفحات سایت بیش از یک حدی دیگر هزینه طراحی سایت شما نسبت به سایر روش ها مقرون به صرفه نخواهد بود .

طراحی سایت استاتیک با تکنولوژی فلش

طراحي سايت فلش یا فول فلش شیوه ای است که در گذشته به عنوان یک شیوه طرحی گران قیمت و برای سایت هایی که می خواستند برای کاربران جداب به نظر برسند استفاده می شد و دلیل آن هم امکان اضافه شدن بخش های متحرک یا با طراحی خاص گرافیکی بود ولی از معایب سایت های فلش عدم تغییر در محتویات آن ها توسط کاربر ، غیر قابل دیده شدن توسط موتور های جستجو و در بسیاری موارد سنگین بودن حجم فایل برای سرعت های پایین اینترنت ( بخصوص کاربران ایرانی ) می باشد .
در سال های اخیر با قدرتمند شدن نرم افزار های طراحی سایت و بوجود آمدن نرم افزار های مدیریت محتوای سایت یا همان CMS که بعضا پرتال هم می گویند و اضافه شدن ابزار های بسیاری جهت نمایش متحرک تصاویر و متن ها دیگر استفاده از فلش در طراحی سایت رو به کاهش و حذف شدن رفته است و توصیه نمی شود .
طراحی وب سایت دینامیک
در این شیوه نرم افزاری به نام " سیستم مدیریت محتوا " یا CMS ( مخفف Content Management System ) بر روی وب سایت شما نصب شده و کار تولید صفحات و مدیرت صفحات سایت شما توسط این نرم افزار بصورت کاملا راحت انجام می شود . شما در هر مکانی که به اینترنت متصل باشید به کمک نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیار دارید می توانید در بخش مدیریت سایت خود وارد شده و بدون داشتن دانش طراحی تمام مطالب ، عکس ها و منو های سایت را ویرایش نمایید .

از مزایای استفاده از نرم افزار های مدیرت محتوای سایت نسبت به روش طراحی استاتیک عبارتند از :

نداشتن وابستگی به طراح سایت برای اعمال تغییرات مورد نظر خود در سایت
امکان ایجاد نامحدود صفحه در سایت بدون پرداخت هزینه طراحی برای هر صفحه
به دلیل بستر نرم افزاری موجود در سایت امکان افزودن امکاناتی مختلف کاربردی مانند ( خبرنامه مشتریان ، فروشگاه ، فرم سفارش و غیره ) در سایت در هر لحظه وجود دارد .
روش های طراحی وب سایت
خدمات متنوع طراحی سایت ، طراحی وب سایت به صورت دینامیک و استاتیک ،ارائه پرتال سازمانی ،ارائه سیستم مدیریت محتوا ،منطبق با آخرین استاندارد های جهانی وب و با رعایت نکات فنی