اطلاعیه انتقال دامنه ها بدلیل تحریم شرکت ریسلو

متن اطلاعیه :

با توجه به تحریم های موجود علیه کشور ایران، سیاست های اجرایی رجیستر هلندی ریسلو برای کاربران ایرانی تغییر پیدا کرده است و طبق سیاست های جدید امکان ثبت دامنه جدید برای کاربرانی که مشخصات آنها ایران میباشد وجود ندارد و همچنین امکان تمدید نیز با قیمت عادی فقط در 3 ماه آینده مقدور میباشد.

دامنه هایی که قبلاً در این رجیستر ثبت شده  اند فقط تا تاریخ 18 نوامبر 2017 (۲۷ آبان ۱۳۹۶) قابل تمدید می باشند و پس از آن امکان تمدید دامنه دیگر وجود ندارد.

قابل ذکر است که رجیستر ریسلو یک شرکت هلندی تحت قوانین اروپا بوده و قبلاً هیچ مشکلی با ارائه خدمات به ایرانیان نداشته است ولی بخشی از سهام این رجیستر به شرکت امریکایی سرمایه گذار واگذار شده است و با توجه به قوانین امریکا این محدودیت اعمال شده است.

این تحریم ممکن است تمام شرکت های ثبت کننده دامنه که مشتریان ایرانی داشته اند را نیز در برگرفته و امکان محدودیت از سوی رجیسترهای امریکایی مطرح همچون enom ، onlinenic و ... نیز وجود خواهد داشت.

 

قابل ذکر است که طبق قوانین آیکان هیچ مشکلی جهت مالکیت دامنه برای مشترکین وجود نداشته و امتیاز دامنه همواره برای آن ها محفوظ خواهد بود.

 

انتقال دامنه شامل یکسال تمدید می شود (به تاریخ قبلی انقضاء دامنه 12 ماه اضافه می شود) و معادل هزینه یکسال تمدید دامنه باید پرداخت گردد.

 

روند انتقال هیچ اختلالی در وضعیت دامنه شما ایجاد نخواهد کرد و در رجیسترر جدید نیز نیم سرور ها و موارد مربوطه به صورت کاملا اتوماتیک طبق نیم سرور های فعلی ست خواهند شد و جای نگرانی برای ایجاد DownTime نیز وجود ندارد.

 

این مورد فقط برای دامنه های بین المللی بوده و سایر سرویس ها را شامل نمی شود.

به منظور امنیت دامنه های کاربران ایرانی، شبکه سفید، دامنه های جدید را در Registrar های معتبر و مطمئن ثبت می نماید.